Як повірити в себе. Способи підняття самооцінки

Ми народилися достатньо сильними, щоб справлятися з різними проблеми, життєвими труднощами, щоб задовольняти свої бажання, потреби, реалізовувати свій потенціал, досягати успіху, влаштовувати та проживати життя якісно, комфортно і щасливо. Проте, одним людям це чудово вдається, а іншим – ні.

А чому так? Та тому, що у них не має достатньої впевненості, віри в себе. Вони постійно сумніваються і не вірять в те, що здатні впливати на власне життя. Навіть в тих обставинах, де вони можуть це зробити.

Що таке віра в себе?

Це відчуття та розуміння, що я зможу, у мене вийде. Якщо не вийде одразу, то це нормально. Я готова робити цю кількість спроб, щоб вийшло, я готова ризикувати, рухатися далі. Віра в себе дозволяє бути собою, проявляти себе, свої думки, почуття. Допомагає нам відчути свою силу, спиратися на себе, свої сильні сторони, знання, вміння, навички, досвід, бути відкритим до нового.

Віра в себе дає нам енергію та мотивацію діяти, наполегливо йти до своєї мети. Допомагає долати страхи. Багато хто з нас знає, щоб впоратися із страхом, потрібно робити те, чого боїшся. Наприклад, боїтеся говорити на камеру, говоріть більше та частіше і страх піде. Насправді, це так є, якісь страхи можна так подолати. Силу пройти крізь цей страх, дає нам віра у себе.

Як підсилити віру в себе?

Розвивати довіру собі. Довіра це більш глибинний механізм віри. Спочатку з’являється довіра, а потім віра. Довіра своїм почуттям, думкам, своєму внутрішньому чуттю. Навіть якщо близькі родичі чи інші люди не згідні зі мною.

Що протилежне довірі собі?⠀

  • Постійні сумніви – чи правильно я вчинила, раптом помилилася чи помилюся.
  • Думки «зі мною щось не так, я якась не така»
  • Нав’язлива орієнтація на «авторитетів», замість прислухатися до себе.

Все це людину паралізує, робить замороженою. Вона не реалізує себе так, як могла б  у сфері стосунків чи у сфері роботи.

Коли вас мучать сумніви, тривога, вам хочеться в черговий раз запитати думку іншого, важливо в цей момент, запитати себе:

  • Що я думаю з цього приводу?
  • Як я бачу, як оцінюю цю ситуацію?
  • Як я оцінюю себе у ній?.
  • Як це для мене?

Фокусуватися на собі, на своїх відчуттях, на власних думках. Це уже буде довіра собі.

Згадайте ситуації, коли ви довіряли собі, своїм думкам, почуттям, внутрішньому поклику і все виходило. Ви змогли чогось досягти. Такі ситуації були точно, навіть якщо зараз ви не можете згадати.

  • Як ви тоді почувалися?
  • Що допомогло вам повірити у себе?
  • Які ваші здібності, риси характеру, які дії та рішення призвели до хорошого результату?

Ми керуємо своїм станом, а не стан керує нами. Будь-який стан можна змінити. Все в наших руках.

Більше про те, як розвинути віру та стати впевненіше в собі, можна подивитися у відео: