Як обрати психолога

Прийти на консультацію до психолога – рішення завжди непросте для людини. Навіть якщо вона опиняється в складних обставинах, все одно виникають сумніви, невпевненість і тривога. І завжди виникають запитання « А чи потрібно це мені?», «Чи зможе спеціаліст допомогти в даній ситуації?», «Як обрати хорошого психолога?»…

Давайте на початку разберемося навіщо нам психолог.

Головне завдання психолога – підтримати і допомогти людині, яка зіткнулася з труднощами в житті та не може їх вирішити самостійно. Психолог не розв’язує проблеми своїх клієнтів і не робить вибір за них, а лише створює такі умови, при яких людина сама вирішує їх. Допомагає навчитися мислити по-новому, віднайти можливості, поглянути на проблемну ситуацію під новим кутом та вирішити її.

У яких ситуаціях може допомогти психолог?

У різних життєвих ситуаціях, що спричиняють багато незручностей і заважають повноцінно жити. Труднощі у спілкуванні, у прийнятті рішень, у взаєминах; як поважати себе, оточуючих; вірити в себе; при емоційному вигоранні, хронічних стресах та кризових ситуаціях…

Якщо Ви страждаєте, у Вас труднощі у житті, відчуваєте, що Вам потрібна допомога спеціаліста, поставтеся з особливою увагою до вибору психолога.

Важливо вибрати психолога згідно своїх потреб. Наприклад, якщо це проблеми з дитячою тривожністю або страхами – варто звернутися до дитячого психолога, якщо це проблема пари – то варто шукати сімейного психолога.

Також психологи діляться за спеціальними компетенціями. Наприклад, є психологи, які добре працюють з депресією, посттравматичними стресовими розладами, з емоційним вигоранням.

На етапі пошуку спеціаліста вагомим критерієм є наявність вищої освіти, додаткова підготовка з одного чи кілька напрямків психотерапії з підтвердженням диплома та сертифікатів (які зазвичай викладені на сайті). А також досвід практичної роботи, наявність статей або відео на професійні теми.

Якщо Вам порекомендували звернутися до психолога Ваші знайомі – це найкраща реклама його послуг та й Вас звільняє від зайвої необхідності пошуку інформації про нього. Проте, тут є одне «але», не завжди близькі, знайомі чи колеги хочуть ділитися інформацією, що вони ходять до психолога.

І звісно ж, орієнтуйтеся на власні відчуття. Психолог не обов’язково має стати Вам другом, однак ця людина має викликати у Вас довіру і загалом бути приємною та уважною. Тому хороший спеціаліст ніколи не буде намагатися виправити Вас, оцінювати чи критикувати, під час розповіді про свої проблеми. Не варто продовжувати роботу, якщо вона викликає неприязнь.

Також варто відстежувати свій прогрес. Уже приблизно до 3-4 сеансу має стати дещо легше, ніж було до звернення до фахівця. Хороший спеціаліст допоможе Вам вирішити проблемну ситуацію, знайти внутрішню цілісність, опору.

Проте, все це можливо, якщо Ви теж зацікавлені у вирішенні питання, намагаєтеся і робите кроки до змін.