Відпустити минуле та жити у задоволення

 

Ми часто повертаємося в минуле, сумуючи про час, коли нам було добре, ми були сповнені надій. Так ми відчуваємо себе комфортніше, в безпеці й часто наше минуле дозволяє нам по новому побачити себе. Не так важливо, чи відповідають спогади дійсності, має значення тільки те, як все це позначилось у нашій пам’яті.

Якщо минуле сприймається позитивно, тоді воно допомагає нам жити активно і з надією планувати майбутнє. Проте коли минуле викликає у нас неприємні емоції, коли ми зациклюємося на невдачах, старих проблемах, шкодуємо про своє минуле життя, або у нас повно образ, тоді все це тягне нас назад та не дає з радістю рухатися вперед. Адже там де наша увага, туди і віддаємо свою енергію. Чому так відбувається?

Річ у тому, що людина любить комфорт, стабільність, а минуле – це все знайоме. Нове – це невідоме та незрозуміле. Тому на несвідомому рівні, ми повторюємо сценарій до якого звикли. І часто людина вибирає жити в жахливому минулому, щоб не стикатися з незнайомим. Оскільки тоді прийдеться вчитися чомусь новому, змінювати своє сприйняття, свої переконання, звички; вчитися реагувати й діяти по іншому.

Що робити?

  • Прийміть рішення працювати над тим, щоб перестати жити минулим. Саме по собі це не пройде, тому потрібно діяти. Важливо повірити в себе і повірити в те, що Ви зможете, що у Вас дійсно є здібності прийняти та відпустити минуле, щоб жити щасливо сьогодні.
  • Вибачте собі за помилки, неправильний вибір та вчинки, які Вас гнітять. Зрозумійте, що в той час Ви вчинили, як могли, виходячи зі свого досвіду, знань та можливостей.
  •  Подякуйте собі за минуле, якою б не була складна ситуація, пройшовши її, Ви стали мудрішою людиною. Ми розлучаємося з юнацькими ілюзіями, прощаємося зі значущими людьми, часом навіть втрачаємо здоров’я чи переживаємо смерть близьких. Це такі етапи життя і жодна людина від цього не застрахована.
  • Простіть і відпустіть людей з минулого, яку б вони Вам біль не принесли. Оскільки зберігаючи образи на кривдників, Ви ніколи не перестанете жити минулим. Тому спробуйте простити їм через почуття вдячності. Складіть список тих, на кого ображаєтеся та подумайте за що Ви можете їм подякувати, який досвід Ви винесли зі взаємодії з ними.
  • Усвідомте і перепишіть негативні установки та обмежуючі переконання на більш ефективні. Адже вони заставляють Вас раз за разом шаблонно реагувати та діяти.
  • Перенесіть свою увагу на теперішнє. Подумайте в чому зараз Ваше задоволення, які бажання та потреби у Вас зараз? Що цінного для Вас сьогодні?

І Ви побачите скільки прекрасного, скільки радості та можливостей у Вашому теперішньому житті. Тоді Ви зможете жити у задоволення та відчувати смак життя.