Психосоматичний симптом – реакція тіла на душевне переживання

Чому люди хворіють?

Цікаво, що не тільки психологи, а й лікарі вважають, що багато хворіб мають не тільки фізіологічні, а також психологічні причини.

Багатьом здається, що хвороби приходять ззовні – живе собі людина і радіє, а тут раптом на нього нападає хвороба, зла бактерія атакує. Але чому раніше ця бактерія була поруч і не могла нічого зробити, а тут раптом напала?

Або людина відчуває біль у тілі, робить різні обстеження, а аналізи показують, що вона здорова. А може бути так, що Ви лікуєтеся, а лікування не дає Вам результату, хоча інші уже давно зцілилися від цієї недуги.

Річ у тому, що все це пов’язано з психологічним станом людини.

Коли людина постійно прокручує в собі свої переживання – це небезпечно. Якщо ми не даємо виходу своїм емоціям, придушуємо їх, придушуємо свої потреби, бажання, починає реагувати наше тіло.

Тоді з емоційного рівня переживання переходять на тілесний. Наше тіло говорить нам, що пора щось змінити. Часто людина отримує якусь вигоду від хвороби, наприклад: дозвіл бути слабким, отримати особливу увагу чи турботу, або пора відпочити, можливо щось інше.

Головне знайти те, що лежить в основі хвороби. Знайти причину, ту травматичну подію, яка вплинула на психіку і призвела до психосоматичного захворювання.

Якщо вчасно знайти причину, разом з тим прожити ту емоцію, яка закріпилася в тілі, змінити своє сприйняття та поведінку, тоді в людини покращується самопочуття, а згодом і зцілюється її тіло.

Бережіть своє душевне здоров’я!

Від хвилювань і стресів неможливо сховатися, варто навчитися екологічно давати вихід своїм емоціям, навчитися відчувати себе, задовольняти свої потреби, бути чесним із самим собою.

Тоді організм функціонує нормально, у підсумкулюдина здорова, а разом з тим і щаслива.