Внутрішня опора. Як стати впевненим у собі

Бути впевненим в собі — це означає вміти спиратися на себе, довіряти собі, своїм цінностям, поглядам, інтересам, ставити себе в центр свого життя.

Річ у тому, що людині потрібно у цьому житті на щось та на когось опиратися і добре, коли це на себе.  Проте далеко не всі можуть це робити, а особливо люди в яких проблеми з самооцінкою. Це призводить до невпевненості, людина починає шукати точку опори не в собі, а десь в різних місцях, явищах, людях. Намагається вірити в когось, або щось, ігноруючи себе, свої цінності, свої потреби, бажання. Втрачає віру в себе і віру у свої можливості.

Якщо людина не вірить в себе, тоді вона дуже вразлива, шукає опору ззовні. І коли знаходить, попадає в залежність від неї, адже це придає їй впевненості, якої не вистачає. А коли залишається без цієї опори, знову втрачає впевненість і дуже сильно переживає.

Основна опора – це ми самі. І якщо ми довіряємо собі, віримо в себе, то це означає, що можемо досягти поставлених цілей, вирішити виникаючі проблеми. Разом цим, розуміємо, коли можна отримати допомогу і підтримку із зовні.