Як бути цінним для себе

Право бути для себе, знайти своє місце, спокійно проявляти себе у цьому світі, цінне ставлення до себе – це база, яка впливає абсолютно на все у нашому житті і це відбувається не відразу.

Вперше таке право людина отримуємо при зачатті, а далі впливає те, в яких умовах вона росла. Якщо воно відбулося то проект під назвою «Я» – відбудеться.  Проте не завжди людина відчуває, розуміє своє право бути цінною, право бути для себе в цьому світі, тому різними способами намагається реалізувати його і частіше не зовсім приємними для себе. Людина раниться у те, що люди її не цінять, не поважають і не важливо в яких питаннях, разом з тим, вона сама не відчуває власної цінності, не відноситься з повагою та турботою до себе.

Що може перешкодити цьому процесу? Здоров’я матері або життєві обставини. Чим цінніша дитина для матері, чим більше ждуть її появи, тим більша вірогідність що все складеться по найкращому сценарію. Ще знаходячись у утробі матері, а пізніше коли росте, дитина несвідомо пронизується цим відчуттям: «Чи можу я бути у цьому світі? Якщо можу то як? Подобається мені бути в цьому світі?».

Працюючи з людьми я часто зустрічаюся з тим, що багато людей ніяк не можуть знайти своє місце у житті, вони занурюються у стан глибокої недовіри, їх супроводжує тривога.

Якими б не були пренатальні умови, якими б не були відношення з батьками, життєві обставини – в любий момент людина може почати істинно піклуватися про себе. Для того, щоб отримати все те, чого їй так не вистачало багато років.

Як тільки людина починає працювати над тим, щоб знайти своє місце, як тільки починає робити маленькі кроки, щоб відчути себе, відчути свої бажання, екологічно мислити по відношенню до себе і до інших – вона отримує доступ до великої кількості ресурсу, який був колись подавлений. Вона починає вірити в себе, відчувати себе цінною, бачити можливості і розуміти, що здатна впливати на своє життя.

Людина, яка стає для себе цінною, може побачити цю цінність в іншій людині. Вона може створити повноцінні відносини з другою людиною. Людина, яка не відчуває своєї цінності, завжди знаходиться у станах: тривоги, гніву, роздратування, безсилля, образи, і навіть ярості та бажанням втекти.

У кожного з нас є багато прекрасного, світлого, доброго, унікального, що потрібно берегти. Але, частіше ми робимо зовсім по іншому – критикуємо, знецінюємо та не чуємо себе. Ми тікаємо від розвитку, тому що думаємо, що не готові, ігноруємо любі зміни в собі, тому що нам страшно, ми бачимо можливості, але не використовуємо їх, тим самим зраджуючи себе. А коли ми зраджуємо себе, саме це і призводить до незадоволення, роздратування і тривоги.

Важливо відчути наступне: ігнорування особистого «Я», невміння визначати особисті бажання, невміння розуміти особисті емоції, невміння відстоювати свою позицію – все це приносить людині дискомфорт, а часто і страждання. Людині потрібно затвердити свою позицію, відстоювати її і творити своє життя.

Щоб доторкнутися до себе справжнього, важливий чесний погляд, необхідно побачити себе цілком, визнати свої достоїнства та недосконалості, відчути свої справжні бажання. Дозволити собі бути собою, не порушуючи кордонів іншого, вийти за межі своїх  переконань, своїх патернів поведінки, які обмежують.

Знаходьте час турбуватися про себе!  Станьте для себе доброю і турботливою фігурою. Відносьтеся до себе так, як ви б хотіли цього від інших, поважайте себе. Проаналізуйте події, в яких ви відчували себе погано, чому так відбувалося і поміркуйте, що потрібно змінити, щоб не попадати в такі ситуації.

Дайте собі чесну відповідь на те, чого ви давно хочете і подумайте, як ви це можете реалізувати. Дозвольте собі поступові зміни у вашому житті, дайте собі право бути цінною, право бути унікальною і право бути щасливою!