Відео на тему “Самооцінка”

Рівень самооцінки визначає якість життя. Адже, самооцінка – це основа, фундамент, на якому будується особистість людини. Якщо  фундамент у будинку слабких, тоді будинком буде хитати так само з самооцінкою, коли вона низька, слабка, тоді людина не буде мати внутрішнього стержня, тобто впевненості.

Людина з заниженою самооцінкою, ігнорує сферу своїх можливостей і іде на поводу своєї тривоги та страху. Сумнівається у своїх здатностях і не вірить, що варта кращого життя. Низька самооцінка негативно впливає на наше життя:

  1. Знижує здатність любити і розуміти інших. Ви не можете любити іншого, якщо самі не володієте здоровим почуттям любові до себе. Більше того, коли ви не любите, не поважаєте себе, тоді чого іншим любити та поважати вас.
  2. Коли ми залишаємося незадоволеними своїм життям, тоді з’являється депресивний стан. Тоді близькі люди – батьки, родичі, коханий, друзі, діти – стають безневинними жертвами такої депресії і Вашого ставлення до себе.
  3. Впливає на вибір партнера. Якщо ваше почуття власної гідності в мінусах, то, швидше за все, Ви виберете партнера, який буде принижувати, критикувати і засуджувати Вас. Чому так відбувається? Щоб Ви ще й ще раз пережили ті почуття, до яких звикли.
  4. Позначається на майбутньому дітей. Так, свою низьку самооцінку Ви можете передати своїм дітям. Якщо Ви себе не поважаєте, то діти обов’язково це відчують і теж перестануть Вас поважати. Крім того, підсвідомо діти також будуть формувати у себе низьку самооцінку, адже батьки для них головний приклад.

І це далеко не всі наслідки низької самооцінки. Згадайте, скільки можливостей Ви втратили  через свою нерішучість і скільки вистраждали тому, що вважали себе гірше  інших.

Самооцінку можна змінювати і якщо цим зайнятися, тоді Ваше життя може змінитися в кращу сторону. Люди, в яких самооцінка в нормі, у два рази успішніші, як ті, що мають занижену самооцінку.