Що заважає нам змінювати своє життя

Ви відчуває, що бажаєте іншого життя? Ви думаєте про те, що життя іде, а Ви так і не здійснили свої мрії, бажання?

Ми можемо багато чого хотіти, багато про що мріяти. Про справжню любов, про гарну фігуру, про успішну кар’єру, про відносини без сварок, про нові покупки, про зміну роботи, про життя в іншому місці. Про те, щоб навчитися якогось навику, змінити щось в своєму характері, позбутися того, що заважає. І цей список можна продовжувати нескінченно.

Так в чому справа і чому так відбувається? І не зрозуміло, кого ж в цьому звинувачувати. «Може це все не ті обставини?» «Або люди не ті попадаються?» «Може це тому, що батьки виховали ось так?» «Напевно це тому, що з таким графіком роботи це все неможливо!» «А може все-таки справа в мені?»

Безумовно, на зміни можуть впливати, як наші внутрішні особливості, риси, так і зовнішні обставини – люди, події, обмеження, що створюють деякі перешкоди і гальмують процеси. Якщо говорити про готовність до змін, то давайте розберемося, що її формує.

 •  Усвідомлення необхідності змін. Ми можемо багато думати, перейматися, що так, як є, нам не підходить. І в той момент, коли це дійсно отруює наше життя, ми готові це змінювати. Наприклад, ми можемо довго говорити собі, що потрібно схуднути. Але, коли це призначається лікарем за станом здоров’я, для нас це стає більш вагомою мотивацією.

І коли Ви думаєте про те, щоб почати щось робити, перш за все, задайте собі питання: «А мені це дійсно потрібно?» І якщо зрозумієте, що « не потрібно», переставайте себе мучити роздумами про те, як було б чудово це змінити.

 •  Страхи. Вони можуть нам допомагати, захищаючи від небезпек, а можуть і заважати рухатися вперед. Коли ми говоримо про зміни, то страхи можуть бути різного характеру. Проте звучать в нашій голові вони приблизно однаково: «А раптом …», «А що, якщо …». За ними можуть ховатися наші глибші переживання:
  – боязнь невдачі;
  – побоювання зустрітися з чужою заздрістю;
  – страх осуду і засудження;
  – пережитий раніше негативний досвід;
  – страх бути відкинутим значущими людьми;
  – боязнь йти на ризик;
  – страх невідомості та багато інших страхів

Та коли ви зрозумієте, що це за страх, з ним можна справитися.

 •  Відповідальність. Тобто бути відповідальним за себе і своє життя.
  Насправді, ми не завжди знаємо, як це робити. Тому варто спочатку розібратися, як можна нести відповідальність за себе і за своє життя.

Коли ясності стає більше, можна спокійніше глянути цій відповідальності в обличчя і на щось зважитися.

 •  Негативні установки і обмежуючі переконання.
  Вони можуть зупиняти нас не менше, ніж страхи. Тому що вони пов’язані з нашими внутрішніми особливостями:
  –  з переконаннями і висловлюваннями батьків або значущих людей, згаданими ними колись давно, які спливають в нашій пам’яті автоматично,
  – з прийнятими в суспільстві думками і цінностями,
  – з нашим власним негативним прогнозуванням майбутнього.

Переконання можуть бути наслідком нашої невпевненості в своїх силах або думкою, що ми цього не гідні, що у нас нічого не вийде. І звучати вони можуть по-різному: «У тебе руки не звідти ростуть», «Вище голови все одно не стрибнеш», «У нашій родині всі …», «Ти повинен бути …», «Це не про нашу честь …», «Багато хочеш , мало отримаєш ». І таких установок може бути багато.

Коли Ви будете відстежувати їх, тоді зможете змінити на ті установки, які вам потрібні.

Зміни наступають тільки тоді, коли ми до них готові. Коли ми усвідомлюємо, що це нам потрібно, коли ми беремо на себе відповідальність за них, коли даємо відсіч своїм страхам і відкидаємо геть свої негативні установки.

Починайте змінювати своє життя поступово. І тоді, будьте впевнені, зміни не змусять себе чекати!