Як комплекс жертви впливає на наше життя

Кожен з нас зустрічав людей, які постійно скаржаться, а можливо й робили це самі. Але, що відбувається, коли це стає частиною нашого життя, коли постійно скаржитися?

В людини з’являється комплекс жертви. Хоча в той чи інший момент життя, всі ми були в ролі жертви.

Людина з комплексом жертви – буде нещасна та матиме негативне ставлення до життя. Буде вірити, що з нею відбуваються лише неприємні речі, а невдачі переслідують на кожному кроці. І часто так відбувається, тому що жертви несвідомо карають самих себе та своїм негативним мисленням притягують до себе скрутні ситуації.

Така людина завжди нарікає на всіх: рідню, сусідів, колег, начальство… Завжди вбачає чужу провину в своїх неприємностях. Саме для неї чужі успіхи – не заслужені, а чужі гроші «брудні». Та навіть коли все добре, то «жертва» починає мучитися заздрістю.

Люди з комплексом жертви вірять, що все, що з ними відбувається, то це з вини іншого. Через це вони не несуть відповідальність за власні дії, а звалюють на чужі плечі.

Звідки береться комплекс жертви?

Комплекс жертви формується від обмежених переконань та поглядів. Тобто, якщо дитина росте в сім’ї, де все «погано», де батьки завжди скаржаться на долю, все і всіх. Також може бути пов’язаний з тим, що дитину недолюбили або навпаки гіперопікували.

Людина з комплексом жертви, не може жити щасливим і повноцінним життям. І не тому, що вона винна в цьому, а тому що вона так звикла і не вміє по іншому. І якщо Ви побачили у вищенаведеному описі себе, значить потрібно діяти.

  • Варто визнати, що така проблема є.
  • Перестати жалітися .
  • В скрутній ситуації шукати «плюси». Задавати собі запитання: для чого мені дана ця ситуація, чого мене навчила?
  • Почати мислити оптимістично і спілкуватися з людьми, які так мислять.
  • Повірити в себе, в життя.
  • Перестати спілкуватися з людьми, які вас кривдять.
  • Перестати звинувачувати інших. Пам’ятати, що ніхто Вам нічого не винен. Що кожен сам творить своє життя.

Коли Ви почнете діяти, працювати над собою, неодмінно відчуєте смак успіху та життя!