Відео на тему “Болісна модель відносин. Як вийти з трикутника страждань”

Ми всі хочемо стабільних і міцних відносин. Проте життя змінюється, почуття і бажання теж, відносини стають крихкими.

Щоб зберегти гармонію у стосунках, слід пам’ятати, що не буває безконфліктних відносин. Іноді конфлікти – це спосіб розуміння, що важливо для партнера, що важливо для мене і як буде краще для двох.

Головне в конфлікті не принижувати один одного, не говорити образливих слів, які можуть ранити, не самостверджуватися за рахунок партнера. Самоствердження руйнує відносини, а внутрішні претензії людини перед самим собою, призводять лише до образи, бажанням маніпулювати близькою людиною.

Одна з серйозних проблем у відносинах полягає в тому, що ми вибираємо грати ролі. Самий простий формат ігор – описаний Стівеном Карпманом у його трикутнику: Жертва, Переслідувач, Рятівник. Це найбільш поширена модель взаємодії між людьми.

Трикутник страждань – саме так ще називають трикутник Карпмана. Коли партнери в таких відносинах, тоді вони переключаються між ролями і то спасають, то страждають, то контролюють один одного.

Та тільки ці ролі не про любов, не про щастя, не про підтримку, не про повагу, не про дорослий вибір. А скоріше за все про бажання домінувати, про жалість до себе, про постійну критику і претензії, про співзалежні стосунки.

При хорошій роботі над собою, ми можемо все виправити і у нас може бути позитивний сценарій.

Переслідувач може стати філософом. Це людина, яка все буде бачити, але буде розуміти коли варто зробити коректуюче зауваження, а коли важливо промовчати, і буде домовлятися на рівних.

Жертва може стати героєм, коли переборе свою жалість і візьме відповідальність на себе. А це не просто.

Рятівник може стати хорошим мотиватором, коли відмовиться вирішувати за іншого, буде допомагати безкорисно і коли його попросять. Ділитися своїм досвідом, наприклад у відеороликах чи в якихось навчальних курсах, або просто, буде розказувати свою історію.