Війна. Як зберегти своє ментальне здоров’я

Коли стрес триває довго і змушує нас відчувати різні неприємні емоційні та психофізичні стани, ми починаємо ставити все під сумнів, особливо своє життя, витрачаємо багато психічного ресурсу. Великий потік інформації, який складно сприйняти, внутрішні переживання, безсилля тисне на нас і ми не знаємо що робити, як зібратися і діяти далі.

А наша задача, в цей час, максимально, зберегти свої психічні ресурси, адже вони не безмежні.  Війна рано чи пізно закінчиться, а ментальне здоров’я нам потрібне завжди, тому допомагаємо собі, як можемо.

Стараємося задовольняти свої основні потреби: сон, їжа, вода… Робимо різні техніки, які  допоможуть справитися зі стресом, з вашими емоційними станами. Є багато дієвих технік: дихальні, тілесні, арт терапевтичні.  Не потрібно робити всі, підбираєте ті, які підійдуть вам. Зараз їх потрібно робити регулярно.

Намагаємося встановити порядок дня. Щоденний розпорядок забезпечує нам стабільність та впевненість, що хоча б щось під контролем.

Займаємося медитацією. Медитація синхронізує праву і ліву півкулю, ми входимо у стан легкого трансу, розслабляємося і починаємо накопичувати ресурс.

Стараємося створити почуття приналежності. Спілкуйтеся з людьми, які вас підтримують, з якими ви відчуваєте безпеку, це допомагає заспокоїти нашу симпатичну нервову систему та прийти в норму після стресу. Коли почуваєтесь пригніченими – обіймайтесь, обійми допоможуть зняти занепокоєння.

По можливості займаємося легким фізичним навантаженням. Це можуть бути піші прогулянки, йога, фітнес, люба гімнастика. Головне не перевантажувати м’язи. Таким чином ми звільняємось від напруги у тілі, яка накопичується внаслідок стресу.

Жартуємо, переглядаємо гумористичні дописи та меми на злобу дня. Гумор – прекрасний захисний механізм психіки.

Дуже важливо знизити перегляд новин хоча б на кілька годин. Тому що, якщо ми знову і знову будемо переглядати сумні новини, страшні кадри – це буде ще більше викликати стрес і навіть травматизацію.

І саме головне, якщо вам важко справлятися зі своїми емоційними станами, трудно зайнятися хоча б маленькою турботою про себе чи близьких, звертайтеся за допомогою спеціаліста. Це необхідно, адже це допоможе вам віднайти опори та покращити ваш емоційний стан.