Що важливо знати, щоб краще в парі розуміти один одного

У Вас виникають непорозуміння у сім’ї і Ви не знаєте, як бути і що робити?

Правда в тому, що чоловіки і жінки, як правило, не усвідомлюють, що їх емоційні потреби різні, хоч і люблять взаємно. І набагато менше було б розлучень, якщо б ми більше знали про відмінності між чоловіком та жінкою. А їх знати важливо.

Чоловіки цінять силу, діловитість, обожнюють змагатися – хто кого обжене. Хто досягне більшого в житті. Їх постійне заняття – самоствердження в своїх та чужих очах. Доводити, що вони кращі, сильніші і талановитіші за інших. Тільки успіх дає їм почуття повноцінності життя, реалізації життя. Пріоритети цих цінностей майже у всьому.

Поки жінки мріють про любов, думки чоловіків зайняті машинами, комп’ютерами, технічними новинками, передовими технологіями. Їх хвилюють «речі», які здатні допомогти їм в досягненнях та в результатах.

Досягнути результату вкрай важливо для чоловіка, проте задоволення він отримує тоді, коли отримує успіх своїми силами, без підказок інших. Розібравшись з цією характеристикою, жінки зрозуміють, чому чоловіки не люблять, коли їх поправляють та їм підказують, що робити.

Дати чоловікові пораду, коли він не просить – все одно, що поставити під сумнів його здатність вирішувати і діяти самому. Тому вони й сприймають втручання боляче: їм важливо знати, що вони завжди можуть впоратися самі. Так, іноді жінка може поділитися, як вона бачить рішення проблеми, проте точно не потрібно нав’язувати його.

Отже, чоловік вирішує свої проблеми сам, тому і рідко говорить про них. Чоловік шукає поради чи допомоги вже тоді, коли вичерпав свої можливості.

Жінка повинна знати, що коли у чоловіка стрес, він засмучений, або сердитий, то потрібно дати йому час побути на самоті. А не давати своїх порад , і не потрібно ображатися. Та навпаки, коли в жінки стрес чи вона засмучена, чоловіку потрібно її вислухати, підтримати, це для неї так важливо, як для чоловіка побути одному.

Також головним для чоловіка є те, коли йому довіряють. Жінка має розуміти, що чоловік сам впорається зі своїми проблемами і ні в якому разі не критикувати його. Навіть якщо в чомусь і помилився, він сам виправить свою помилку. Від критики жінки чоловіку здається, що він ні на що не здатен та що він у неї під «ковпаком».

Кращий спосіб допомогти чоловіку досягнути більшого – це не робити ніяких спроб змінити його. Хоча це не означає, що жінка не повинна проявляти свої емоції. Чоловікам, головним чином, потрібні довіра, їх треба сприймати такими, які вони є. Їм потрібні свобода, вдячність, захоплення, підтримка та заохочення.

Для жінок існують інші цінності. Для них найважливіше духовне життя, любов, спілкування, краса,світ людського спілкування, особистісний розвиток . У них сильно розвинута інтуїція. Багато часу іде на турботу, підтримку й допомогу один одному. Тому вони не розуміють, чому чоловіки сердяться, якщо вони хочуть просто допомогти.

Жінки реалізують себе через почуття і взаємовідносини з іншими. Для них ділитися своїми почуттями і переживаннями важливіше, ніж добиватися успіху і великих досягнень. Вони реалізовують себе у розмові з іншими, при цьому отримуючи велике задоволення.

Чоловіку потрібно навчитися слухати жінку і правильно тлумачити її почуття. Також не давати порад, можна просто сказати, що він її любить. Коли чоловік уміє вислухати жінку, не відчуваючи роздратування чи розчарування, він робить їй чудовий подарунок. І треба розуміти, що в жінки буває раз у місяць емоційний спад ( в деяких жінок це буває в період жіночих днів, а в декого не пов’язано з цими днями), тому потрібно перечекати цей період.

Коли чоловік навчиться слухати жінку, а жінка навчиться давати свободу чоловікові, тоді партнерам стає набагато легше спілкуватися.

Жінкам насамперед потрібні турбота, розуміння, повага, відданість, визнання. Підкріплення впевненості в собі і в тому, що все добре, та вміння вислухати їх.

Жінки роблять помилку, коли не просять підтримки. Вони на інтуїтивному рівні відчувають потреби інших і їм здається, що чоловіки можуть діяти таким чином. Чоловікам потрібно говорити конкретно, чого Ви хоче, вони люблять конкретику.

Поступово позбавляйтеся від прагнення осуджувати і звинувачувати. Учіться спілкуватися через Я-повідомлення. Учіться послідовно і наполегливо просити те, що необхідно, і Ви зумієте побудувати гармонійні стосунки, які всім так потрібні.