Відео на тему “Тривога, панічні атаки. Як допомогти собі”

Зараз все більше і більше людей, які страждають від нападу сильної безпричинної тривоги. Такий стан не дає якісно жити, навіть більше, може перерости в хронічну форму. А якщо організм людини довгий час знаходиться в напрузі, якщо тривога не знаходить виходу то життєва сила та імунітет падають. Людина витрачає багато енергії на внутрішні переживання і в результаті виникають апатія, депресія, фобії, панічні атаки і навіть суїцидальні тенденції.

Тривога є природною людською реакцією на потенційну небезпеку. Вона пов’язана з інстинктом самозбереження, допомагає людині уникати ситуацій, які загрожують її життю або здоров’ю і допомагає шукати вихід з них. Тобто, це наша сигнальна функція, яка нас захищає та коли її багато вона паралізує, забирає енергію, знижує імунітет.

Найбільш вразливі люди, які увесь фокус уваги направляють на майбутнє. Якщо у них все повинно бути сплановано, у всьому порядок, а щось іде не так, тоді вони дуже болісно за все переживають.

Щоб упоратися з тривогою важливо навчитися занурюватися в стан теперішнього. Присвячуйте час та сили тому, що відбувається «тут і зараз». Ставте собі задачі на тепер, на коротку перспективу, і коли зробили, обов’язково хваліть себе за це. Таким чином вироблятиметься дофамін, який знизить рівень тривожності.

Не беріть на себе зобов’язання, які через різні причини можуть не відбутися. Не читайте негативні новини, різні негативні прогнози, особливо, які не мають до Вас ніякого відношення та на, які вплинути Ви не в змозі.

Займіть себе тим, що приносить Вам радість і вимагає повної Вашої уваги. Напишіть список того, від чого Ви отримуєте задоволення та робіть собі ці приємності протягом дня чи тижня.

Ще одним із хороших способів справитися з тривогою, являється фізичне навантаження. Піші прогулянки чи заняття спортом допоможуть Вам в цьому. Головне не перенапружувати свої м’язи.

Якщо тривога є нав’язливою та заважає Вам жити, попрацюйте з психологом — це прискорить процес позбавлення від тривожних станів.