Самодостатність – внутрішня опора і впевненість

Самодостатність – це коли Вам добре з самим собою. І це не означає, що потрібно ізолюватися від цілого світу, це означає, що кожен робить оптимальний вибір: бути одному чи з кимось. Причому, Вам в обох випадках комфортно. Ви можете забезпечити себе всім необхідним, так і створювати все необхідне в парі.

Коли Ви усвідомлюєте власну цінність, розумієте чого хочете від життя, самостійно приймаєте рішення повноцінно піклуватися про себе, задовольняти свої потреби, бажання, керуючись власними цінностями.

Коли Ви дотримуєтесь своєї думки, хоча поважаєте думку іншого та приймаєте людину такою, якою вона є. Шукаєте вихід зі складної ситуації і при цьому не звинувачуєте долю, обставини чи інших людей.

Коли Ви можете попросити про допомогу та ніякому разі не вимагати її. Вмієте визнавати свої помилки, пробачати їх та сприймати як досвід. Ви знаєте, як відстоювати свої кордони, проте при необхідності збільшуйте дистанцію у комунікації або завершуйте відносини, які є токсичними для Вас.

Коли Ви здатні самі забезпечити собі комфорт і не знаходитися в позиції споживача. В шлюбі завжди цінуєтете допомогу партнера, а при необхідності здатні підмінити в любій роботі по дому.

Ви розумієте наскільки потрібне спілкування з іншими людьми для відчуття особистого комфорту, хоча можете якийсь час знаходитися без нього, не відчуваючи дискомфорту.

Самодостатність дає внутрішню опору і впевненість, що щоб не відбувалося, Ви справитися з будь-якою ситуацією.

На жаль несамодостатні люди не знають точно чого хочуть. Вони очікують, що інші мають подбати про них, та коли це не так, відчувають сильний біль. Вони бояться того, що про них не так подумають, скажуть щось не так. Це люди, які шукають любові ззовні, не давши собі любов зсередини.