Гордість чи гординя, почуття власної гідності чи почуття власної важливості

Гордість чи гординя, почуття власної гідності чи почуття власної важливості. В чому різниця, де ця тонка грань?

Гордість – я розумниця, молодець, тому що у мене це вийшло! Про ЗАДОВОЛЕННЯ, радість, повагу і ЛЮБОВ. Про почуття власної ГІДНОСТІ.

Гординя – я розумниця, молодець, тому що в інших не вийшло. Про ЗЛІСТЬ, роздратування, зарозумілість. Про почуття власної ВАЖЛИВОСТІ. Завжди про порівняння з іншими, конкуренцію, про те ХТО і ЧИМ краще.

Гординя забирає багато сили і енергії, виснажує людину. Вона є джерелом руйнівних емоцій, очікувань, уявлень про те, як інший повинен вести себе по відношенню до неї, і це призводить до болю та страждання.

ОЗНАКИ ГОРДИНІ

Почуття власної правоти, непрошені поради «Я краще знаю», «Я бачу картину цілком, а вони ні».  Прагнення принизити та образити людину злим жартом, ядовитим зауваженням або грубістю. Почуття власної важливості «Без мене не справляться, нічого не вирішиться», «Про мене всі думають і говорять» …

Почуття переваги над іншими, зверхність «Моя робота краща і важливіша» … Прагнення знецінювати та засуджувати людей, їх помилки, вчинки і дії. Вихваляння собою, своїми результатами. Жалість до себе. Загострене почуття несправедливості і від цього часті образи.

Разом з цим все можна змінити і найважливіше, бути готовим чесно почути своє «Я» та не побоятися з ним зустрітися. Прямувати за покликом свого серця і бути уважним до своїх бажань, потреб. Поважати себе без порівняння з іншими. Бути вдячним за все.

Вчитися  надихатися майстерністю інших – дивитися і бачити в кожному щось цікаве, хороше. Змінити ревнощі на захоплення, заздрість на радість. Почуття власної правоти, критику, осуд на прийняття.

Чим більше в людини прийняття, любові до себе, тим менше очікувань від інших. Її “добре” не залежить від того хто кращий, що про неї подумають і як інші поводяться по відношенню до неї. Їй або по дорозі з іншими, або ні.