Що таке залежність від людини і як з нею справитися

Ми часто стикаємося з людьми, схильними впадати в залежності. Це можуть бути стосунки з близькими, друзями, коханими та навіть з неживими предметами — алкоголем, наркотиками, іграми або їжею.

Будь-яка залежність являється уявною нездатністю людини справитися зі складною ситуацією без допомоги когось або чогось. Залежністю керує страх, сформований на низькій самооцінці та недостатній вірі в себе.

Та що таке залежність від людини?

Це люди яким самим погано, скучно і страшно. Чим більше їм людина вимотує нерви, чим складніші у них відносини, тим більше вони до неї прив’язуються. Виникає такий собі парадокс, з однієї сторони вони страждають, а з іншої — від цього отримують задоволення.

Такі відносини змушують розчинятися у партнері, жертвуючи своїми інтересами, потребами, бажаннями. Такий шлюб є болісним та нещасливим, проте відважитися людині на зміни дуже важко.

Залежність від людини набувають у дитинстві, коли дитина недоотримала любові, захисту, уваги одного чи двох батьків. А коли виростає, пробує по всякому її заслужити, щоб відчути себе повноцінним, тому і прив’язується до іншої людини. Тобто прагне до ідеальних відносин, яких не вистачало у дитинстві.

Що робити?

1. Визнайте, що Ви схильні до залежності та почніть працювати над цією проблемою.

2. Розберіться в собі, хто Ви й чого хочете. Визначте свої кордони: де зона Вашої відповідальності за себе, а де чужа. Що Ви можете дозволити партнеру робити стосовно Вас, а що ні.

3. Змістіть акцент з партнера на себе. Візьміть відповідальність за своє життя, свої дії, за свій вибір, розвиток, свій стан, за свої бажання і потреби. Відмовтеся від ілюзій, що хтось зробить Вас щасливим.

4. Піднімайте самооцінку і виробляйте навички здорової незалежності з новими людьми, не боячись бути покинутим.

5. Відстежуйте наскільки Вам комфортно у відносинах. Говоріть про свої почуття, переживання, шукайте компроміс. При несприятливих відносинах розривайте їх та ні про що не шкодуйте.

Щоб відчути себе вільною людиною, потрібно докласти певних зусиль. Та коли Ви відчуєте смак свободи, більше не захочети погоджуватися на деструктивні стосунки.

Бути вільними або залежними – вибирати Вам! Психологічна вигода залежної людини в тому, що вона перекладає відповідальність за її комфорт і турботу про себе на іншого. Та ніхто ззовні не може зробити нас щасливим, ключі до щастя всередині нас.