Як підняти самооцінку і стати впевненішим в собі

Рівень самооцінки визначає якість життя. І буває так, що Ви молода, самодостатня людина, проте не можете побудувати стосунки. Ви розумна, талановита — та Вас не цінять на роботі, вдома. Вам здається, що Ваше життя складається з невдач, тоді Вам потрібно підняти самооцінку.

Самооцінку можна змінювати і якщо цим зайнятися, тоді Ваше життя може змінитися в кращу сторону. Люди, в яких самооцінка в нормі, у два рази успішніші, як ті, що мають занижену самооцінку. Людина з заниженою самооцінкою, ігнорує сферу своїх можливостей та іде на поводу своєї тривоги і страху.

 Cамооцінка — це ставлення до себе, це оцінка своїх здібностей, можливостей серед інших людей.

Чинники, які формують занижену самооцінку

 1. Думка батьків, думка оточення. Якщо дитину постійно критикувати, порівнювати та знецінювати її вчинки, згодом у неї складається уявлення про себе, що вона ні нащо не здатна. І навпаки, якщо дитину заохочувати, то у неї буде хороша думка про себе.
 2. Порівняння себе з іншими. Часто ми знецінюємо себе, коли порівнюємо себе з іншими.
 3. Ідеалізований образ себе, тобто хочемо бути у всьому ідеальні.
 4. Особистий досвід. Коли ми ставимо завищені цілі, не можемо їх реалізувати, тоді самооцінка падає.

Отже, як підняти самооцінку?

 1. Перестаньте порівнювати себе з іншими людьми, порівнюйте себе з тим, яким Ви були у минулому (Чи кращий я сьогодні, як був колись?).
 2. Перестаньте себе критикувати та дозволяти робити це іншим. Є критика дії, а є критика особистості. Якщо людина хоче вказати на Ваші помилки, вона зверне увагу на Ваші вчинки. І якщо Вам завжди говорять, що з Вами щось не так, тоді змінюйте оточення, або залишайте право людям бути Вами незадоволеними. Ви не повинні всім подобатися.
 3. Навчіться приймати компліменти з вдячністю. Коли приймаєте компліменти з вдячністю, мозок сприймає те, що Ви хороші. Не забувайте хвалити себе самі.
 4. Кожний день робіть для себе щось приємне, що приносить Вам радість та задоволення.
 5. Думайте про те, що не потрібно бути ідеальним. Прийміть свої помилки, поміркуйте, який урок вони Вам піднесли.
 6. Залиште свої невдачі у минулому, пам’ятайте про свої успіхи. Запишіть на листочку свої перемоги за тиждень, за місяць, за рік. Ви побачите, скільки у Вас успіхів, це підніме Вашу цінність.
 7. Використовуйте свої сильні сторони. Випишіть 10 своїх рис, якостей, якими пишаєтесь та подумайте, як Ви можете на них опиратися.
 8. Ставте реальні цілі та не завищуйте планки. До цілі ідіть поступово, маленькими кроками, зосереджуйтеся на результаті.
 9. Будьте вірні своїм бажанням, робіть те що любите. Самооцінка піднімається від улюбленої справи.
 10. Будьте вдячні. Кожний вечір згадуйте моменти за, які Ви можете подякувати собі, Творцю, близьким.

Починайте діяти уже сьогодні, повірте в себе, Ви побачите, як буде змінюватися Ваше життя!