Чому важливо жити в злагоді з собою

Чому важливо жити в злагоді з собою

Однією з важливих умов для задоволення собою, своїм життям — є згода з самим собою. Згода з собою приносить гармонію та спокій в душі людини. Дозволяє їй відчувати себе впевнено у будь-якій ситуації, жити саме так, як їй хочеться.

Що значить бути в злагоді з самим собою? Згода з собою — це комплексне самовідчуття, в яке входить згода з собою теперішнім, минулим і майбутнім. Іншими словами, озираючись назад, Ви ні про що не жалкуєте, тобто приймаєте все, що було. Будуючи плани на майбутнє –  Ви розумієте, що це Ваші бажані цілі, які сформовані не під впливом чиїхось вимог або стереотипних переконань, не тому, що так модно або тому, що так “всі роблять “. Приймаючи рішення, Ви прислухаєтеся до думки інших, проте завжди остаточне рішення за Вами.

Давайте розберемо докладніше до чого потрібно прагнути, щоб жити в злагоді з самим собою

  • Розуміти чого Ви хочете та займатися ти чим хочеться. Щоб знати чого хочеш, потрібно дуже хороше розуміння себе, своїх потреб, життєвого досвіду і того, що може доставити справжню радість.
  • Діяти, дотримуючись своєї системи цінностей, не змінюючи її під впливом інших людей чи подій. Насолоджуватися тим способом життя, який веде вперед. Який визнає значущість Ваших досягнень без бажання порівнювати себе з іншими. Згода з самим собою позбавляє від тривожності та неспокою, завдяки розумінню правильності для Вас, Вашої системи цінностей, усвідомленого підходу, зрілим, моральним нормам, якими Ви керуєтеся.
  • Ступінь згоди з самим собою оцінюється по тому, наскільки те, що у Вас є, що Ви робите, що Ви маєте, корисно для Вас, а що ні. Для цього іноді доводиться відмовлятися від раніше поставлених цілей, усвідомивши, що це не Ваші плани та мрії. Це допомагає відкрити нові горизонти, саме Ваші.
  • Озиратися на своє минуле без жалю і докорів. Розуміти, що всі події, всі рішення, раніше Вами прийняті, нехай були не найкращі, проте завдяки їм Ви отримали досвід. Не було б перешкод, на життєвому шляху – не було б і стимулів для кращого розуміння себе, своїх справжніх цінностей та потреб. Немає труднощів – немає розвитку. Людина вчиться на своєму особистому досвіді.
  • Ставити перед собою реалістичні цілі. Можна хотіти багато чого, проте необхідно правильно оцінювати свої сили та ставити досяжні завдання на найближче майбутнє. Завищені цілі не дають результату та ведуть до розчарування.
  • Самостійно приймати рішення відповідно до своїх принципів, нести відповідальність за свої рішення та відмовитися від бажання звинувачувати інших у своїх невдачах.
  • Розуміти, що не всі Ваші вчинки та рішення сподобаються Вашому оточенню. Діяти всупереч можливої образи, розчарування та нерозуміння з боку близьких і не дуже людей. Головне не порушувати чужі кордони.
  • Розуміти, що іноді ми помиляємося, але визнаючи свої помилки, завжди можна їх виправити.

Тож зберігайте  дружні відносини з собою, приймайте себе та будьте в злагоді з собою.