Відео на тему “Прокрастинація”

Буває, що потрібно зробити щось дуже важливе, а сісти за роботу ніяк не виходить – не хочеться, не має настрою, почекає до завтра. Або Ви починаєте займатися чим завгодно, тільки не важливими справами. А пізніше себе лаєте, що вчасно не зробили. Якщо Ви часто з таким стикаєтеся, то з високою ймовірністю у Вас присутня прокрастинація.

Прокрастинанція – це процес відкладання важливих справ на потім, заміна їх простішими або приємнішими. Так може відбуватися кілька днів тижнів і в результаті ми робимо все в останній момент як-небудь, або зовсім не виконуємо завдання. І це впливає на наші досягнення.

Чим більше накопичується справ, тим більше людина відчуває дискомфорт. У неї виникає внутрішній конфлікт: свідома частина особистості вимагає виконати завдання, а несвідома не хоче це робити. І-за цього людина відчуває сильну тривогу, почуття провини, що призводить до виснаження організму.

Тому важливо розібратися, з природою нашої прокрастинації і які справи ми відкладаємо. Адже часто є, що ми вибираємо якусь сферу і там відкладаємо. А іноді буває, що ми відкладаємо справи пов’язані з якимись особистостями, а може бути з якимись своїми очікуваннями.

Також потрібно прокрастинацію відрізняти від депресії. Якщо людина знаходиться в заниженому емоційному стані то вона відкладає не тому, що не хоче робити цю роботу, а скоріше за все через занижений емоційний стан.

Якщо людина дуже багато працює, тримає в голові масу завдань, то вона з великою ймовірністю буде прокрастинувати. Це захисний механізм психіки, щоб у нас не було панічних атак і тривожних розладів.

Виходить, що прокрастинація – це часто спосіб сповільнитися і відпочити. Не забувайте іноді зупинятися, знаходьте час для медитацій, даруєте собі позитивні підкріплення і розставляйте правильно пріоритети!