Чому важливо бути у контакті з собою

Багато людей дивляться відео, читають багато книжок, ходять на лекції, мають багато знань, а їх життя не змінюється.  І як правило причина в тому, що людина не в контакті із собою.

Контакт із собою – це здатність бачити, відчувати та усвідомлювати свої потреби, бажання, внутрішні стани, свої цінності, відчуття у тілі. Підвищує здатність до саморегуляції, ми можемо управляти своїми емоційними станами, залишатися як і у контакті із емоціями, так і з своєю раціональною частиною.

Це здатність залишатися цілісною, контактувати з усіма сторонами свого Я. Як добрими, так і недосконалими. Враховувати та інтегрувати все, що нам дано природою та те, що ми в собі зуміли розвинути.⠀

Чим більше у людини налагоджені стосунки із собою, тим більше вона самодостатня. Більше цікава і приваблива для інших людей, тому що цікава насамперед собі. Стан нудьги, самотності поступово проходить. Це стає для людини таким усамітненням для того, щоб чути себе, своє серце, інтуїцію, а не стражданням, що мені самотньо.

Як наслідок, людина здатна вибудовувати більш глибинні стосунки із іншими. Якщо є живий контакт із собою, який наповнює, тоді є ось цей живий контакт із іншими людьми. А не ті історії, коли людина відчуває дуже багато провини, сорому, страху, недовіри, навіть із близькими людьми.

Коли людина не в контакті із собою, то вона потрапляє в співзалежні. Зливається з чужими потребами, бажаннями, цінностями, почуттями, не розуміє чого насправді хоче сама. Якби в симбіозі із іншими, наприклад з мамою, чоловіком чи подругою.

Дуже сильно залежна від думки оточуючих, жертвує собою, підлаштовується під інших, тоді їй важко щось змінювати. Якби вона живе в такий суворих рамках, підбирає правильні слова, щоб бути зрозумілою і почутою. Це впершу чергу про те, що вона не чує сама себе.

Або ж інша сторона, людина зосереджена тільки на собі. Часто бачить по всюди негатив. Розуміє, що для неї важливо, проте не зважає на інших, на їх інтереси, бажання. Все повинно бути так, як вона бачить і це призводить до різних неприємностей.

Зазвичай це все відбувається на несвідомому рівні, за звичкою, тому що навчилися цього у дитинстві. А коли починаємо діяти по іншому, нам стає страшно, ми не розуміємо, що з цим робити, і тоді знову повертаємося до звичного способу. Ось чому так важко щось змінювати.

Як налагодити контакт із собою, можна подивитися у відео. Приємного перегляду: